Insolvenční rejstřík fyzických osob

Insolvenční rejstřík fyzických osob je online databáze, do které má přístup každý, kdo vyhledává na internetu informace. Jde o otevřenou databázi, díky které zdarma dostanete informaci o tom, jak probíhá exekuce daného člověka, zda bylo navrhnuto oddlužení nebo jakým způsobem byla insolvence vyřešena.

Vyhledávání v rejstříku

Insolvenční rejstřík fyzických osob je celkem přehledná databáze, ve které se nejlépe člověk zorientuje díky kvalitnímu vyhledávání. Můžete vyhledávat podle jména, IČ, příjmení a či právního subjektu, pokud hledáte společnost. Ve valné většině případů si ale vystačíte s informací o fyzické osobě dlužníkovi. V detailu pak můžete najít celou řadu dalších užitečných informací, které taky insolvenční rejstřík fyzických osob nabízí.

Informace z rejstříku

Insolvenční rejstřík fyzických osob vám dá skutečně ucelený obrázek o tom, jak u daného člověka probíhá insolvenční řízení. Samozřejmě zde získáte i negativní výpis, pokud daný člověk žádnou insolvenci na svou osobu nemá vyhlášenou. Ale pokud narazíte na osobu, která podléhá insolvenci, dozvíte se celou řádku zajímavých údajů.

Například si můžete bezplatně vyjet společnosti a jejich pohledávky, které přihlásily do insolvenčního řízení. Na první pohled tak vidíte, kde si daný člověk půjčoval, co nesplácel a jak probíhaly jeho dluhy od začátku až do současnosti.

Samozřejmě zde vidíte i průběh insolvenčního řízení včetně vyjádření dlužníka, seznamu pohledávek a samozřejmě usnesení soudu, které říká, zda danému člověku na základě tohoto řízení bylo nebo nebylo umožněno oddlužení. Každý totiž nemá ze zákona nárok na oddlužení, ale musí splnit celou řadu kritérií a prokázat, že dluhy nezpůsobil úmyslně, ale svou nedbalostí, neznalostí a přeceněním svých sil.

Jakmile soud shledá člověka odpovědným či zjistí, že šlo o podvodné jednání s jasným cílem, nemusí přistoupit ke kladnému vyřízení žádosti a člověk nedostane šanci na oddlužení, tedy na vyhlášení osobního bankrotu.

Přehledné informace na jednom místě

Insolvenční rejstřík fyzických osob, jak je vidět výše, nabízí ucelený pohled na celý proces insolvenčního řízení. Člověk nemusí složitě hledat jednotlivá rozhodnutí soudu, průběh řízení a ani detaily ohledně insolvence.

Vše je agregováno do jednoho přehledného dokumentu, respektive na jednu stránku, kde má skutečně každý bez výjimky šanci získat veškeré informace, které se k dané insolvenci vztahují. Ocení to jistě i věřitelé, kteří se samozřejmě mohou k danému řízení včas připojit a přihlásit tak svou pohledávku. Jinak totiž nemají šanci ani na poměrné uspokojení svých finančních pohledávek.

Další články z rubriky

Štítky: , , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *