Splátkový kalendář vzor

Splátkový kalendář je cesta, kterou by měli volit všichni dlužníci v situaci, kdy aktuálně nemají na splátku své půjčky. Obvykle je totiž daleko výhodnější se přiznat, že nemáte na zaplacení a jednat s bankou či nebankovní institucí o řešení situace, než dělat takříkajíc mrtvého brouka a doufat, že to za měsíc doplatíte.

Na tyto situace jsou totiž ve smlouvách velké sankce, a proto je výhodnější sankcím předcházet, snažit se dohodnout a domluvit se třeba na splátkovém kalendáři, který je naprosto odlišný od původních splátek.

Vyjednejte si vhodné podmínky

Při řešení splátkového kalendáře si můžete vyjednat třeba i lepší podmínky ve vaší finanční situaci. Ještě než se do jednání pustíte, uvědomte si a spočtěte si, kolik skutečně dokážete každý měsíc splácet. Spočtěte si své vlastní výdaje, svoje aktuálně splatné dluhy, aktuální příjem a porovnejte to navzájem. Vyjde vám částka, nad kterou prostě nemůžete jít, jinak se opět můžete dostat do potíží.

Vhodné je si nechat v rodinném rozpočtu i rezervu pro případ nemoci, nenadálých výdajů a podobně. To je ale už spíše další stupeň ochrany. Základem je nenechat si připravit splátkový kalendář a jeho vzor v takové podobě, abyste hned další měsíc měli problémy se splácením. Takový splátkový kalendář je naprosto zbytečný.

Úprava výdajů a příjmů

Pokud cítíte, že se dostáváte do finančních potíží a váš rodinný rozpočet je čím dál více napnutější, není nic jednoduššího, než začít šetřit a více vydělávat. Šetření může spočívat v nákupu méně kvalitnějších potravin, omezení svých koníčků, zbytečného neutrácení za věci, které nejsou akutně potřeba.

Zvýšení výdělku pak můžete vyřešit nějakou víkendovou brigádou, prací přes čas nebo nalezením druhého zaměstnání, které vám nebude kolidovat s vaším původním. První krok máte za sebou. Pokud to nestačí, oslovte banku nebo jiného poskytovatele vaší půjčky a začněte půjčku aktivně řešit.

Splátkový kalendář je řešení

Splátkový kalendář vzor je pro vás cesta, jak najít východisko ze složité situace. Poskytovatelé půjček mají zájem na tom, abyste pravidelně spláceli. Pokud se dohodnete na nižších splátkách na delší dobu, poskytovateli to obvykle nevadí.

Splátkový kalendář pak daleko lépe odpovídá vašim potřebám a možnostem. Splátkový kalendář je obvykle řešení, na které banka ráda přistoupí s tím, že vy následně pravidelně platíte a svou půjčku řádně dokončíte. Vyhnete se tak nepříjemnostem s exekutorem, soudním vymáhání pohledávky a podobně.

Další články z rubriky

Štítky: , , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *