Oddlužení kalkulačka

Kalkulačka oddlužení vám rychle a snadno pomůže s tím, abyste na první pohled věděli, jestli na oddlužení dosáhnete nebo ne. Splnění podmínek je totiž nutnou, nikoliv však dostačující, podmínkou toho, abyste mohli u soudu žádat o oddlužení. Soud je totiž tím, kdo rozhoduje o tom, jestli vám bude nebo nebude povoleno oddlužení. Nikdo jiný nemá na rozhodnutí soudu vliv než skutečnosti ohledně vašich půjček, vašeho příjmu a vašich věřitelů. Pak už je to v rukách soudu a vy můžete pouze čekat na vyrozumění.

Princip oddlužení

Princip oddlužení, tedy osobního bankrotu je vcelku jednoduchý, avšak bez splnění základních podmínek není možný. Mezi základní podmínky patří alespoň 2 věřitelé, nemůžete tedy dlužit pouze jednomu subjektu. Další podmínkou je prokázání příjmu, nebo zaštítění se další osobou, která garantuje, že vy, nebo ona bude dané oddlužení provádět. A třetí podmínkou je dostatečná velikost příjmu, která postačí alespoň na 30% pokrytí dluhů v době do 5 let od vydání rozhodnutí.

Princip oddlužení je takhle relativně jednoduchý, ale řada lidí zkrátka nedokáže na soudní rozhodnutí dosáhnout, protože některou z výše uvedených podmínek nesplní, nebo jsou nějaké další nejasnosti ohledně výše, druhu a dalších vlastností jednotlivých dluhů.

Kalkulačka osobního bankrotu

Kalkulačka osobního bankrotu, tedy kalkulačka oddlužení, funguje velice jednoduše. Zadáte své příjmy, počet osob, které vyživujete a velikost všech svých dluhů v součtu. Kalkulačka vám pak vypočte, jaká bude velikost splátky dluhu po dobu pěti let, kolik vám zůstane čisté mzdy, jaká je odměna insolvenčního správce a třeba i částku, kterou můžete s danými příjmy nechat maximálně oddlužit. I to je užitečná informace z toho pohledu, že vy musíte minimálně 30% dluhů umořit. A to je možné pouze s dostatečným pravidelným příjmem.

Kalkulačka funguje celkem jednoduše a každý může i na vlastní obyčejné kalkulačce spočítat, jestli na oddlužení má, nebo ne. Stačí opravdu jenom trojčlenka, kde si zadáte váš aktuální příjem a porovnáte to s velikostí dluhu. Samozřejmě, že do hry vstupuje několik dalších faktorů, jako je počet vyživovaných osob, minimum peněz, které vám musejí ze zákona zůstat a odměna insolvenčního správce, ale pro základní informaci o tom, zda vůbec má smysl o oddlužení uvažovat, je i tento výpočet dostatečný.

Kalkulačka je jenom první pohled

Kalkulačka oddlužení je pouze první pohled na věc. Vždy je potřeba si uvědomit, že o oddlužení, tedy o osobním bankrotu rozhoduje soud. To, že vám v kalkulačce vyjde, že vás soud oddluží, ještě neznamená, že se tak skutečně stane. Do hry vstupuje celá řada faktorů, které člověk nemůže ovlivnit, takže je potřeba i výpočet kalkulačky oddlužení brát s rezervou.

Další články z rubriky

Štítky: , , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *