Osobní bankrot kalkulačka

Kalkulačka pro osobní bankrot vám pomocí jednoduchého výpočtu dá jasnou zprávu o tom, zda má vůbec smysl uvažovat ve vašem případě o oddlužení. Můžete se z ní také dozvědět, jaké budou náklady insolvenčního správce, kolik vám měsíčně bude zůstávat peněz a kolik nakonec svým věřitelům po dobu splácení při oddlužení zaplatíte.

Vstupní parametry

Osobní bankrot kalkulačka funguje na jednoduchém principu vstupních dat, které představují především velikost vašeho aktuální příjmu, případně příjmů osob, které se zaručí za zaplacení vašich dluhů. Dalším důležitým parametrem je velikost dluhů a jejich vznik.

Musí jít o „soukromé“ tedy nepodnikatelské dluhy, které jsou od více než jednoho věřitele. Je třeba si uvědomit, že oddlužení je právo po splnění podmínek a nikoliv povinnost. Pokud zadáte veškerá vstupní data správně, můžete si pomocí kalkulačky nechat propočítat celou řadu zajímavých věcí.

Výstupy kalkulačky pro osobní bankrot

Kalkulačka na osobní bankrot vám dá celou řadu velice zajímavých informací. První je samozřejmě oznámení, zda na osobní bankrot máte vůbec nárok. To je odvislé od vašich příjmů a velikosti dluhů. Velice zajímavé číslo dává kalkulačka i v položce maximálního zadlužení. Tím totiž vypočte, jaké maximální dluhy můžete v daném případě mít při vašich příjmech, aby vůbec k oddlužení mohlo dojít.

Zde ale pozor. Neberte si zbytečně další půjčky – nevyplatí se vám to a soud může tuto skutečnost shledat jako podvodnou a tím pádem vám nebude chtít přiznat osobní bankrot.

Určitě se hodí i informace, kolik vám bude z výplaty strháváno, respektive, kolik bude činit částka vašeho životního minima, které vám zůstane. Jelikož musíte splatit minimálně 30% všech dluhů, je potřeba si uvědomit, že splátka může být v daném měsíci velice vysoká a kalkulačka vám přesně na tohle dá tu správnou odpověď.

Výhody kalkulačky

Kalkulačka pro osobní bankrot vám nezajistí lepší podmínky, ani vás nepřipraví na celý proces rozhodování. Dá vám ale prvotní informaci o tom, zda má vůbec cenu se o oddlužení pokoušet, zda na něj budete mít alespoň částečnou šanci a zda si to můžete dovolit.

Je zde ve hře totiž celá řada aspektů, na které člověk často zapomíná, a proto není celá řada lidí u soudu při osobním bankrotu úspěšná.

Poslední slovo má totiž jednoznačně soudce a jeho výklad dané situace. Jakékoliv pochybnosti o podvodu, či pokusu o podvod, jsou nemilosrdně postihovány a žadatel o osobní bankrot nemá šanci získat jiné rozhodnutí.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *