Jak se zbavit dluhů

Možností, jak se zbavit dluhů, je celá řada. Vždy je to ale o volbě. Někdo nemá problém s tím, že má dluhy a řádně je splácí. To je zcela legitimní přístup, kterého se celá řada lidí drží. Další ale razí přístup toho, aby se co nejrychleji zbavili dluhů.

Je to přístup spíše starší generace, která nemá ráda úvěrování a každý, kdo dluží, je v jejich očích vnímán spíše negativně. No a třetí skupina lidí, která by byla ochotna žít s dluhy, ale nemá na ně aktuálně finanční prostředky a musí svou situaci okamžitě řešit, protože jinak nastoupí soudy, exekuce a vymáhání dlužných částek.

Možnosti zbavení se dluhů

Zbavit se dluhů okamžitě a bez dalších dopadů samozřejmě nejde, pokud tedy nedědíte nebo nevyhrajete v loterii. Ale postupně umořovat dluh, nebo snížit jeho splátku, to už je relativně dosažitelná meta, které by měl každý v prvním kroku dosáhnout.

Snížení splátek totiž není nikterak náročný úkol a jeho vyřízení zvládne prakticky každý, kdo o to skutečně projeví zájem. Je potřeba si pouze řádně přečíst svou smlouvu. Uvědomit si, jaké půjčky člověk aktuálně má, kolik jich má a kolik platí na poplatcích. Proč všechny své půjčky nesloučit do jediné a vyhnout se placení několikanásobných poplatků? Je to přeci tak snadné.

Snížení splátek

Další variantou, jak se zbavit dluhů, tedy spíše, jak se zbavit příliš vysokých splátek dluhů, na které člověk nemá peníze, je snížení splátky. Zajděte za svým poskytovatelem půjčky, za bankou nebo nebankovní institucí a promluvte si.

Promluvte si o tom, že byste chtěli u té a té půjčky snížit splátku. Je to regulérní požadavek, kterým půjdete napřed tomu, abyste se nedostali do problémů. Je si totiž třeba stále uvědomovat, že splácení je pro poskytovatele daleko výhodnější, než vaší půjčku vymáhat. Proto dejte bance nebo jinému poskytovateli šanci na to, aby s vámi vyjednal lepší podmínky. Snižte si tímto způsobem snadno splátku a pomožte vašemu rozpočtu.

Život bez dluhů

Zbavit se dluhů je samozřejmě sen každého dlužníka. Není to ale otázka dnů či týdnů. Je to systematická práce, která představuje všechny výše uvedené praktiky a jde o dlouhodobý proces. Jedině tak si může člověk po nějakém čase říci – jsem úplně bez dluhů. Pokud máte stabilní zaměstnání a nemáte nějaké extra nečekané výdaje, dokážete se s tím poprat. Stačí jenom chtít a můžete se i vy zbavit dluhů jednou pro vždy.

Další články z rubriky

Štítky: , , , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *