Pomoc s dluhy

V dnešní složité době potřebuje čím dál více lidí pomoc s dluhy. Druhů pomoci je celá řada. Je možné požádat o radu v rodině, přátele, ale i specializované instituce nebo dokonce soud. Každá z variant má svá pro a proti, a nikdy nelze říci, že ta či ona varianta je výhodnější. Pokaždé je nutné používat selský rozum a někdy i právní kličky.

Efektivní správa dluhů

Dluhy jsou běžnou součástí dnešního života prakticky každého z nás. Není to nic proti ničemu. Obzvláště v dnešní době, kdy je úvěrování jednou z variant hospodaření a nikdo se mu příliš nebrání. Ale je potřeba dluhy spravovat a starat se o ně. Není možné nechat dluh být, neřešit jeho aktualizaci nebo dokonce nesplácet. To je prvním krokem k záhubě a následně i nutnosti zaplatit výrazně vyšší částku, než je původní dluh.

Proto je potřeba každý svůj dluh sledovat, pravidelně vyhodnocovat a případně požádat o radu finančního poradce, který dokáže třeba i na splátkách následně ušetřit peníze.

Důležitá je prevence

Při pomoci s dluhy je zásadní, aby člověk reagoval včas. Aby nenechával vše na poslední chvíli a o pomoc aktivně požádal. Společnosti poskytující peníze totiž mají daleko raději klienty, kteří splácí, třeba i se zpožděním, ale splácí. Vymáhání dlužných částek je totiž pro banky ale i nebankovní společnosti velice nákladné a nejsou schopné ani tyto položky vymoci.

Prodávají tak svá portfolia nedobytných dluhů a nestarají se o další život svých pohledávek. Pokud ale člověk aktivně jedná, chce se domluvit a podepíše i nějaký odklad splátek, vždy je šance se nedostat do větších problémů.

Kdo pomáhá s dluhy

Pomoc s dluhy je možné od celé řady osob i firem. Prvním pomocníkem je určitě nezávislý finanční poradce, který vaše půjčky vyhodnotí, porovná a najde možnosti, pomocí kterých je možné třeba i více půjček spojit nebo nahradit staré nevýhodné půjčky novými, lepšími se zajímavějšími podmínkami. Dalším pomocníkem může být společnost, která nabízí oddlužení.

Zde je třeba ale dát velký pozor na to, abyste neplatili nic předem, nedávali své smlouvy z ruky a ani se k ničemu nezavazovali. Věrohodné společnosti po vás nic takového chtít nebudou a pomohou vám na základě smlouvy o spolupráci a bez platby předem. Nejlepší je dohodnout si nějakou pevnou sazbu za potvrzené oddlužení. Jedině tak se vyhnete dalším případným problémům s placením peněz firmě, která vás pouze využije.

Další články z rubriky

Štítky: , , , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *